Atpakaļ
brivibas pieminekllis

Fonda mērķis

Fonda mērķis nodrošināt Brīvības pieminekļa izgaismošanu - projekta izstrādi, projektēšanu un apgaismošanas uzstādīšanu. Brīvības piemineklis ir tautas brīvības simbols. Tas reiz celts un atjaunots par tautas ziedojumiem, un tiks gaismā celts par tautas līdzekļiem. Ikkatrs var sniegt gaismu Brīvības piemineklim! Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonds aicina pievienoties un kļūt par brīvības gaismas draugu! Brīvība ir gaismā!

brivibas pieminekllis

Būt

Fonds darbojas, lai visos gadalaikos būtu redzama un izgaismota brīvības aleja. Lai tautas brīvības simbolam izveidotu apgaismojumu un trīs zvaigznes mirdzētu arī tad, ja tumšs visapkārt!

Radīt

Brīvības pieminekļa izgaismošana plānota trīs dažādās noskaņās - ikdienas apgaismojums, kas iedegas līdz ar tumšā laika iestāšanos; svētku izgaismojums, ko izmanto valsts svētkos vai citos svinīgos, tajā skaitā ar valsts protokolu saistītos sarīkojumos; īpašais izgaismojums, kas radīs brīnumu un māksliniecisko baudījumu.

Attīstīt

Līdztekus Brīvības pieminekļa izgaismošanai fonds aktīvi rīkosies, lai Saeimā pieņemtu likumu par Brīvības piemineklī un Brāļu kapiem. Rosināsim sabiedrības interesi par Brīvības pieminekli, tā vēsturi un simbolisko lomu dažādos vēstures posmos.

brivibas pieminekllis

Plāns 1

Lai būtu iespējams veikt apgaismojuma projektēšanu un ierīkošanu, fonds veic Brīvības pieminekļa digitālo uzmērīšanu, kas ir priekšnoteikums tālākajiem veicamajiem darbiem. Tiks izveidots trīsdimensionāls modelis, kāds piemineklim līdz šim nav bijis.

Plāns 2

Izgaismošanas idejas skices sagatavošana Brīvības pieminekļa izgaismošanai paredzēti trīs dažādas iespējas - ikdienas apgaismojums, kas iedegas līdz ar tumšā laika iestāšanos; svētku izgaismojums, ko izmantotu valsts svētkos vai citos svinīgos, tajā skaitā ar valsts protokolu saistītos sarīkojumos; īpašais izgaismojums, ko var izmantot māksliniecisko nolūkos.

Plāns 3

Brīvības pieminekļa izgaismošanas skices tiks nodotas tautas apspriešanai un vērtēšanai, lai izvēlētos labāko mūsu brīvības simbolam. Ikviens aicināts izteikt savu viedokli!

brivibas pieminekllis
Foto: Vadības arhīvs

Vadība darbojas brīvprātīgi un tās galvenais uzdevums ir organizēt fonda ikdienas darbu, lai sasniegtu izvirzītos mērķus

Skatīt Vadību